Geleceğin
Sigortacılığı

BASIN ODASI

NEOVA SİGORTA İLK POLİÇESİNİ KESTİ...

Kuruluş çalışmalarını tamamlayarak Hazine Müsteşarlığından gerekli izinleri alan Neova Sigorta, 16 Aralık 2009 itibariyle poliçe düzenlemeye başladı.

Orta Doğu'nun en büyük finans kuruluşlarından Kuwait Finance House'ın (KFH) önemli iştirakleri ve Kuveyt Türk Katılım Bankası ortaklığıyla kurulan Neova Sigorta, 5 Bölge Müdürlüğü, 117 acente ve 130 banka şubesiyle ile yeni yılda tüm hayat dışı branşlarda üretim yapacak.

Genel Müdürlüğünü Özgür Bülent Koç'un yürüttüğü şirketin hedefi, orta vadede Neova ismiyle Türki Cumhuriyetler'de faaliyette bulunmak ve Türkiye merkezli uluslararası bir sigorta markası haline gelmek.

Sigortacı Gazetesi

17 Aralık 2009 - Perşembe

Diğer Haberler

 • SİGORTALI DERGİSİ - RÖPORTAJ

  8 Ocak 2014

  Sigorta sektörünün hem karlılık hem büyüme anlamında olumlu bir yıl geçirdiğini ifade eden Neova Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Levent Oruç, “Sigorta şirketlerinin devamlılığını sağlayan en önemli unsur hasardır. Hasara gereken hassasiyeti ve düzeni gösterirseniz bunun size mutlaka dönüşü olur” dedi.

  Devamı
 • DÜNYA GAZETESİ - RÖPORTAJ

  11 Ekim 2013

  Genel Müdür Yardımcımız Sn. Oğuz KARAHANÇER'in Dünya Gazetesinde Yayınlanan Röportajı

  Devamı
 • FAİZSİZ SİGORTACILIKTA SİGORTALILAR KÂRA ORTAK, ZARARI SERMAYEDER KARŞILIYOR.

  27 Mart 2013

  Neova Sigorta CEO'su Özgür KOÇ sektörün deneyimli muhabirlerinden Alp SÜER'in sorularını yanıtladı.

  Devamı
 • HEM EĞİTİME, HEMDE DOĞAYA KATKI NEOVA'DAN..

  15 Mart 2013

  Sosyal sorumluluk kapsamında Kayseri’de hayata geçirilen projede Sarıoğlan ilçesinde 90 dönümlük araziye badem ve ceviz fidanı diken NEOVA SİGORTA Bu ağaçlardan elde edilecek geliri ise sürekli olarak öğrencilere burs olarak dağıtacak...

  Devamı
 • YENİ ÜRÜNLER İLE TÜKETİCİNİN DİKKATİNİ ÇEKECEĞİZ...

  25 Aralık 2011

  Neova Genel Müdürü Özgür Koç, 2012'de yüzde 33 büyümeyi, hem teknikte, hem de toplamda kâra geçmeyi beklediklerini belirterek,"Yeni yılda sektörde ilk defa duyacağınız birkaç ürün çıkartarak tüketicinin dikkatini çekmeyi planlıyoruz dedi.

  Devamı