Geleceğin
Sigortacılığı

YÖNETİM KURULU

 • Fawaz KH. E. AL SALEH

  Yönetim Kurulu Başkanı

  1963 yılında Kuveyt'te doğan Fawaz AL SALEH, eğitimini ABD'de sürdürerek, Macalester College'in İşletme-İktisat Bölümü'nden mezun oldu. 1996 yılında Fon Yönetimi Departmanı üyesi olarak Kuveyt Türk Katılım Bankası'nda göreve başlamıştır. Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapan Fawaz Bey, Kuwait Finance House'un Turkiye Ofisinin Başkanı olarak da hizmet vermektedir.

 • Hussain A.M.I.N AL ATTAL

  Yönetim Kurulu Başkanı Yard.

  13.10.1961'de Kuveyt'te doğan Hussain ALATTAL, Kuveyt Üniversitesi Ticaret, Ekonomi ve Siyasi Bilimler Fakültesi'nde İşletme Yönetimi ve Pazarlama bölümünden mezun olmuştur. Hussain ALATTAL aşağıdaki şirketlerde görev almıştır: Automatic Systems Co.(2005-2006, Yönetim Kurulu Üyesi), Kuwait Real Estate Co. (1997-2008, Yönetim Kurulu Üyesi), International Resorts Co.(2002-2008, Başkan, Genel Müdür), First Takaful Insurance Company (2007-Devam ediyor, Başkan Yard.), Kuwait Monetary group (2008- devam ediyor, Başkan, Genel Müdür)

 • Saleh S. N. AL SELMI

  Yönetim Kurulu Üyesi

  1958 Kuveyt doğumlu Saleh S.N. Alselmi Kuveyt Üniversitesi Ticaret Fakültesi İşletme ve Ekonomi bölümünden mezun olmuştur. 1987 yılında Kuwait Internatıonal Investment Co.da Yönetim Kurulu üyeliği başlangıcı ile bankacılık, yatıım ve finansman, sigortacılık, gayrimenkul gibi çeşitli sektörlerde üst kademe yönetimi ve yönetim kurulu üyelikleri yapmıştır. Halen Automed System Co, Kuwait Clearing Co, First Takaful Insurance Co, Int.Financial Advisors Co şirketlerinde yönetim kurulu üyeliği devam etmektedir.

 • Özgür Bülent Koç

  Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür

  1975 Ankara doğumlu olan Özgür B. KOÇ, 1996 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunu olduktan sonra 11 yıl hayat dışı sigorta sektöründe teknik ve reasürans yöneticiliği, 2 yıl da uluslararası reasürans brokerliği yapmıştır. 1 Ocak 2009 tarihinden beri de Neova Sigorta'nın Genel Müdürlüğünü yürütmektedir.

 • Hüseyin Cevdet YILMAZ

  Yönetim Kurulu Üyesi

  1966 İstanbul doğumlu olan Hüseyin Cevdet Yılmaz, 1989 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Esbank Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Müfettiş Yardımcısı olarak bankacılık hayatına başladı. Bu kurumda Müfettişlik ve Şube Müdürlüğü görevlerinde bulunduktan sonra, Eylül 2000’de Kuveyt Türk’te Teftiş Kurulu Başkanı olarak göreve başladı. 2003 yılında Denetim ve Risk Grubu Başkanı olarak atandı. H. Cevdet Yılmaz, Kuveyt Türk’te görevine Risk, Kontrol ve Uyum Başkanı olarak devam etmektedir. Aynı zamanda KT Portföy’ün Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısıdır. 26 Mart 2018 tarihinde Neova Sigorta Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmiştir.

 • Abdurrahman DELİPOYRAZ

  Yönetim Kurulu Üyesi

  1968 İstanbul doğumlu olan Abdurrahman Delipoyraz, İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Kuveyt Türk ailesindeki kariyerine Proje ve Yatırım Müdürlüğü’nde başlayan Delipoyraz, 2000 yılına kadar bankanın Kurumsal ve Ticari Bankacılık Satış Müdürlüğü ile Mali Tahlil ve İstihabarat Müdürlüğü bölümlerinde çalışmıştır. 2000-2004 yılları arasında Beşyüzevler ve Bakırköy Şubelerinde Şube Müdürlüğü görevini üstlenen Delipoyraz, Aralık 2004 tarihi itibarı ile Bölge Müdürlüğü görevine atanarak İstanbul Avrupa-1 ve İstanbul Anadolu Bölge Müdürlüklerinde görev yapmıştır. Ocak 2015 tarihi itibarıyla, Kobi Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir. 26 Mart 2018 tarihinde Neova Sigorta Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmiştir.

 • Nurettin KOLAÇ

  Yönetim Kurulu Üyesi

  1966’da Elazığ’da doğan Nurettin Kolaç, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Bankacılık, finansal kiralama ve sigortacılık sektörlerinde avukatlık ve hukuk müşavirliği yaptı. 2004 yılından 2010 yılı Nisan ayına kadar Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nda Daire Başkan Yardımcılığı ve Daire Başkanlığı (Hukuk) görevlerinde bulundu. Yirmi yedi yıllık hukuk ve bankacılık tecrübesine sahip olan Kolaç, Nisan 2010 yılından bu yana Kuveyt Türk bünyesinde Hukuk ve Risk Takipten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak devam etmektedir. Aynı zamanda KT Portföy’ün Yönetim Kurulu Üyesidir. 26 Mart 2018 tarihinde Neova Sigorta Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmiştir.