Hakkımızda

Yönetim Kurulu

Nurettin KOLAÇ
Yönetim Kurulu Başkanı

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan  Nurettin Kolaç, bankacılık, finansal kiralama ve sigortacılık sektörlerinde avukatlık ve hukuk müşavirliği yapmıştır. 2004 yılından 2010 yılı Nisan ayına kadar Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nda Daire Başkan Yardımcılığı ve Daire Başkanlığı (Hukuk) görevlerinde bulunmuştur. 33 yıllık hukuk ve bankacılık tecrübesine sahip olan Kolaç, Nisan 2010 yılından bu yana Kuveyt Türk bünyesinde Hukuk ve Risk Takipten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak devam etmektedir. 2015-2018 yılları arasında KT Portföy Yönetim A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği ve Mart 2018- Ekim 2020 tarihleri arasında Neova Katılım Sigorta A.Ş Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulunan Kolaç, 21 Ekim 2020 tarihli Yönetim Kurulu kararı ile Neova Katılım Sigorta A.Ş.’ye Yönetim Kurulu Başkanı olarak atanmıştır. 

Hüseyin Cevdet YILMAZ
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

1989 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Hüseyin Cevdet Yılmaz, Esbank Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Müfettiş Yardımcısı olarak bankacılık hayatına başlamıştır. Bu kurumda Müfettişlik ve Şube Müdürlüğü görevlerinde bulunduktan sonra, Eylül 2000’de Kuveyt Türk’te Teftiş Kurulu Başkanı olarak göreve başlamıştır. 2003 yılında Denetim ve Risk Grubu Başkanı olarak atanan H. Cevdet Yılmaz, Kuveyt Türk’te görevine Risk, Kontrol ve Uyum Başkanı olarak devam etmektedir. 

Abdurrahman DELİPOYRAZ
Yönetim Kurulu Üyesi

İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Abdurrahman Delipoyraz, Kuveyt Türk ailesindeki kariyerine Proje ve Yatırım Müdürlüğü’nde başlamıştır. 2000 yılına kadar bankanın Kurumsal ve Ticari Bankacılık Satış Müdürlüğü ile Mali Tahlil ve İstihbarat Müdürlüğü bölümlerinde çalışmıştır. 2000-2004 yılları arasında Beşyüzevler ve Bakırköy Şubelerinde Şube Müdürlüğü görevini üstlenen Delipoyraz, Aralık 2004 tarihi itibarı ile Bölge Müdürlüğü görevine atanarak İstanbul Avrupa-1 ve İstanbul Anadolu Bölge Müdürlüklerinde görev yapmıştır. Ocak 2015 tarihi itibarıyla, Kobi Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir. 

Ahmet KARACA
Yönetim Kurulu Üyesi

1990 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olan Ahmet Karaca, 1992 yılında Hazine Müsteşarlığı’nda Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcılığı görevine başlamış, 1995 yılında Bankalar Yeminli Murakıplığı’na atanmıştır. 2000 yılından itibaren ise Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nda aynı unvanla görevini devam ettirmiştir. 2002-2003 yılları arasında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nda Bankalar Yeminli Murakıpları Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev almıştır. Yaklaşık bir yıl süren görevinin ardından 2004 yılında Bankalar Yeminli Başmurakıplığı’na atanmıştır. 2004-2006 yılları arasında ABD, State University of New York at Albany’den Ekonomi Yüksek Lisans derecesini alan Karaca’nın Uluslararası Bankacılık ve Sermaye Piyasaları konusunda yüksek lisans tez çalışması bulunmaktadır. Temmuz 2006’da Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş.’ye Mali İşler'den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak katılan Ahmet Karaca, aynı unvanla görevine devam etmektedir.

Neslihan NECİBOĞLU
Genel Müdür

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Neslihan Neciboğlu, 2005 yılında Kuveyt Türk Katılım Bankası Kurumsal ve Ticari Krediler Müdürlüğü’nde kariyerine başlamıştır. Mali Tahlil ve İstihbarat Müdürlüğü, Ticari ve Kurumsal Şube Satış ve Kurumsal Pazarlama Müdürlüğünde görev yaptıktan sonra 2013 yılından itibaren sırasıyla Şube Müdürlüğü, Bireysel ve KOBİ Risk Takip Müdürlüğü, İşletme Kredileri Risk Takip Müdürlüğü ve Risk Takip Grup Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. Neciboğlu, Temmuz 2022 tarihi itibariyle Neova Katılım Sigorta’nın Genel Müdürlüğü görevini yürütmektedir.