Yönetim Kurulu

Nurettin KOLAÇ
Yönetim Kurulu Başkanı

1966’da Elazığ’da doğan Nurettin Kolaç, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Bankacılık, finansal kiralama ve sigortacılık sektörlerinde avukatlık ve hukuk müşavirliği yaptı. 2004 yılından 2010 yılı Nisan ayına kadar Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nda Daire Başkan Yardımcılığı ve Daire Başkanlığı (Hukuk) görevlerinde bulundu. Yirmi yedi yıllık hukuk ve bankacılık tecrübesine sahip olan Kolaç, Nisan 2010 yılından bu yana Kuveyt Türk bünyesinde Hukuk ve Risk Takipten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak devam etmektedir. Aynı zamanda KT Portföy’ün Yönetim Kurulu Üyesidir.

Hüseyin Cevdet YILMAZ
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

1966 İstanbul doğumlu olan Hüseyin Cevdet Yılmaz, 1989 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Esbank Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Müfettiş Yardımcısı olarak bankacılık hayatına başladı. Bu kurumda Müfettişlik ve Şube Müdürlüğü görevlerinde bulunduktan sonra, Eylül 2000’de Kuveyt Türk’te Teftiş Kurulu Başkanı olarak göreve başladı. 2003 yılında Denetim ve Risk Grubu Başkanı olarak atandı. H. Cevdet Yılmaz, Kuveyt Türk’te görevine Risk, Kontrol ve Uyum Başkanı olarak devam etmektedir. Aynı zamanda KT Portföy’ün Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısıdır. 

Abdurrahman DELİPOYRAZ
Yönetim Kurulu Üyesi

1968 İstanbul doğumlu olan Abdurrahman Delipoyraz, İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Kuveyt Türk ailesindeki kariyerine Proje ve Yatırım Müdürlüğü’nde başlayan Delipoyraz, 2000 yılına kadar bankanın Kurumsal ve Ticari Bankacılık Satış Müdürlüğü ile Mali Tahlil ve İstihbarat Müdürlüğü bölümlerinde çalışmıştır. 2000-2004 yılları arasında Beşyüzevler ve Bakırköy Şubelerinde Şube Müdürlüğü görevini üstlenen Delipoyraz, Aralık 2004 tarihi itibarı ile Bölge Müdürlüğü görevine atanarak İstanbul Avrupa-1 ve İstanbul Anadolu Bölge Müdürlüklerinde görev yapmıştır. Ocak 2015 tarihi itibarıyla, Kobi Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir. 

Ahmet KARACA
Yönetim Kurulu Üyesi

1970 Konya doğumlu Ahmet Karaca, 1990 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. 1992 yılında Hazine Müsteşarlığı’nda Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcılığı görevine başladı, 1995 yılında Bankalar Yeminli Murakıplığı’na atandı. 2000 yılından itibaren ise Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nda aynı unvanla görevini devam ettirdi. 2002-2003 yılları arasında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nda Bankalar Yeminli Murakıpları Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev aldı. Yaklaşık bir yıl süren görevinin ardından 2004 yılında Bankalar Yeminli Başmurakıplığı’na atandı. 2004-2006 yılları arasında ABD, State University of New York at Albany’den Ekonomi Yüksek Lisans derecesini alan Karaca’nın Uluslararası Bankacılık ve Sermaye Piyasaları konusunda yüksek lisans tez çalışması bulunmaktadır. Temmuz 2006’da Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş.’ye Mali Kontrol’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak katılan Ahmet Karaca, aynı unvanla görevine devam etmektedir.

Özgür Bülent KOÇ
Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür

1975 Ankara doğumlu olan Özgür B. KOÇ, 1996 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunu olduktan sonra 11 yıl hayat dışı sigorta sektöründe teknik ve reasürans yöneticiliği, 2 yıl da uluslararası reasürans brokerliği yapmıştır. 1 Ocak 2009 tarihinden beri de Neova Katılım Sigorta'nın Genel Müdürlüğünü yürütmektedir.