Bizden Haberler

Neova Sigorta, kasko branşında özel binek otomobil pazar payını yüzde 5’e çıkarttı

Sigorta sektörünün önde gelen şirketlerinden Neova Sigorta, 2023 yılında da kasko branşında hem poliçe adedinde hem de prim üretiminde büyümeyi başardı. Kasko paketleriyle müşterilerine avantajlı seçenekler sunan Neova Sigorta, özel binek otomobilde 2022 yılına oranla prim üretiminde yüzde 135,3’lük bir artış gerçekleştirerek pazar payını yüzde 5’e yükseltti. Neova, Türkiye Sigorta Birliği kasım ayı verilerine göre kasko pazar payında sektörde 8. sırada yer aldı.

Teknoloji merkezli yenilikçi ürünleri ve müşteri odaklı hizmetleriyle sektördeki başarılarını artırmayı hedefleyen Neova Sigorta, 2023 yılında 2,5 milyarın üzerinde kasko prim üretimi gerçekleştirdi. Kasko branşında müşterilerine sağladığı avantajlarla ön plana çıkan Neova, satış kanalları için oluşturduğu beş farklı kasko paketi ile müşterilerine hem fiyat hem de teminat anlamında daha fazla seçenek sunuyor. Paketler içerisinde yer alan Limitsiz İhtiyari Mali Mesuliyet (İMM) sigortası da müşteriler için paketleri daha cazip hale getiriyor. 2022 yılına oranla kasko branşında yüzde 81,5’lik büyüme sağlayan Neova Sigorta, özel binek otomobil prim üretimini yüzde 135,3 artırarak pazar payını yüzde 5’e çıkarttı. Bu dönemde hem poliçe adedini hem de prim üretimini artırmayı başaran Neova, Türkiye Sigorta Birliği kasım ayı verilerine göre kasko pazar payında sektörde 8. sırada yer aldı.

 

“2023 yılında kasko prim üretimimizi yüzde 81,5 artırdık

2023 yılındaki kasko branşındaki büyüme rakamları ile ilgili açıklamalar yapan Neova Sigorta Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Habip Çetinkaya konu ile ilgili şunları söyledi: “Neova Sigorta olarak, müşterilerimizin beklenti ve taleplerini eksiksiz bir şekilde karşılama hedefiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 2022 yılına oranla kasko prim üretiminde acente kanalında yüzde 87,3’lük bir artış yakaladık. Özellikle son dönemlerde odaklandığımız alanlardan biri olan özel binek otomobilde ise 2022 yılına oranla prim üretiminde %135,3’lük bir artış yakaladık. Bu sayede 2022 yılında yüzde 3,7 olan pazar payımızı 2023 yılında yüzde 5’e yükselttik. Önümüzdeki dönemde de bu alandaki başarımızı artırmayı hedefliyoruz. Sürdürülebilirlik yaklaşımımız doğrultusunda da çevre dostu uygulamalara önem gösteriyor, yatırımlarımızı bu alana yoğunlaştırıyoruz. Bu doğrultuda müşterilerimize sunduğumuz ürünlerimizden elektrikli araç kaskosu ürünümüzü de önümüzdeki dönemde daha fazla geliştirip pazar payımızı artıracağız. Neova Sigorta olarak daha fazla müşteriye ulaşmak için satış kanallarımızı artırmaya ve geliştirmeye devam ediyoruz. Geniş servis ağı, hasar sonrası hızlı desteğimiz ile müşteri memnuniyetini merkeze alıyoruz. Kişiye özel, avantajlı fiyatlar sunarak daha fazla müşteriye ulaşmayı hedefliyoruz. Teknolojiyi etkin kullanarak hem satış kanallarımızı destekliyor hem de kasko ürünümüzü geliştiriyoruz.”

 

Neova Sigorta Hakkında

Türk sigorta sektöründe 14’üncü yılını dolduran Neova Sigorta, 2023 yılının ardından 2024’e güçlü sermaye yapısı, dinamik ve donanımlı kadrosu ve Kuveyt Türk Katılım Bankası’ndan aldığı güç ile giriş yaptı. Müşterilerine en iyi hizmeti verebilmek için yurt çapında 11 bölge müdürlüğü, 3 katılım bankasına ait toplam 863 banka şube acenteliği, 3.318 adet yurt çapında yaygın acente ve 63 broker kanalıyla şirketimiz 2023 yılı sonu itibarıyla üretimini 11,5 milyar TL ile sonuçlandırmaya muvaffak olmuştur. Gelecek dönemlerde de paydaşlarının ihtiyaç ve beklentilerini tatmin edebilecek seviye ve kalitede ürün ve hizmetler temin ederek; tüm çalışan, iş ortakları ve nihai olarak toplum ile hep birlikte kazanmayı amaç edinmektedir.