Bizden Haberler

“Neova Kampüs Programı” ilk mezunlarını verdi!

“Neova Kampüs Programı” ilk mezunlarını verdi!

Neova Katılım Sigorta’nın sigortacılık alanında kariyer yapmak isteyen üniversite öğrencilerine yönelik uzun dönemli staj programı Neova Kampüs, ilk mezunlarını verdi. Programı başarıyla tamamlayan 27 öğrenci, bu süreçte gösterdikleri performansa ve okul başarılarına bağlı olarak mezuniyet sonrasında işe alım süreçlerinde öncelikli olarak değerlendirilecek.

Sigorta sektörünün önde gelen şirketleri arasında yer alan Neova Katılım Sigorta’nın sigortacılık alanında kariyer yapmak isteyen ve katılım sigortacılığına ilgi duyan üniversite 3. ve 4. sınıf öğrencilerine yönelik uzun dönemli staj programı Neova Kampüs, geçtiğimiz günlerde ilk mezunlarını verdi.

Neova Kampüs kapsamında; farklı departmanlarda görev alan 10’u 3. Sınıf, 17’si 4. Sınıf olan toplam 27 Neova Kampüslü, programın tamamlanmasının ardından mezuniyet sevinci yaşadılar. Neova Kampüslerin haftada en az 1, en fazla 3 gün çalıştıkları bu süreçteki performans ve okul başarılarına bağlı olarak değerlendirmeler ve talepler doğrultusunda kurum içerisinde istihdam edilme süreci devam ediyor.

Neova Kampüs programı ile ilgili sigortacılığa ilgi duyan öğrencilerin geleceğe hazırlandıklarını vurgulayan Neova Katılım Sigorta Strateji Direktörü Metin Yücel, şunları söyledi: “Neova Katılım Sigorta olarak sigortacılık sektöründe yenilikçi ürün ve hizmetler sunmaya devam ederken, aynı zamanda bu sektöre ilgi duyan, kariyer yapmak isteyen öğrencilerin gelişimlerini destekleyerek sektörümüze ve topluma ortak bir fayda sunmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda hayata geçirdiğimiz Neova Kampüs programımız ne mutlu ki, ilk mezunlarını verdi. Programı başarı ile tamamlayan 27 öğrencimizi işe alım süreçlerimizde öncelikli olarak değerlendiriyoruz. Şu an için programı başarı ile tamamlayan 11 Neova Kampüs mezunu farklı departmanlarda istihdam edildi. Neova Katılım Sigorta olarak, sektörümüzde nitelikli çalışan ihtiyacına ve gençlerin istihdamına yönelik projelerimize önümüzdeki dönemde hız kesmeden devam edeceğiz. Programa başvurular, kariyer.net üzerinden alınmaktadır. Neova Kampüs kapsamında bir sonraki dönemde 40’ın üzerinde öğrenciyi istihdam etmeyi planlamaktayız.

Neova Kampüs ile teorik eğitimleri tecrübeye dönüştürüyorlar.

Neova Kampüs’e katılan öğrenciler, İstanbul’daki Genel Müdürlük ve Bölge Müdürlükleri’nin yanı sıra, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Samsun ve Trabzon’da yer alan Bölge Müdürlükleri’nde görev ve eğitim alabiliyor. Bu eğitim ve görevlerde sektör profesyonellerinin deneyimlerine ortak olma fırsatı yakalarken, üniversitede aldıkları teorik eğitimleri tecrübeye dönüştürebiliyorlar. Program sayesinde, öğrenciler henüz iş hayatına adım atmadan, iş dünyasındaki değişimlere ve gelişmelere hızla uyum sağlayabilme becerisi kazanıyor.

Neova Kampüs’te bir sonraki dönem temmuz ayında başlayacak.