Bizden Haberler

Neova Acente uygulamasını kısa sürede 1000’ i aşkın acente kullanmaya başladı

Acenteleri ile güçlü iletişime ve yakın iş birliğine büyük önem veren Neova Katılım Sigorta’nın geçtiğimiz günlerde hizmete sunduğu yeni mobil uygulaması Neova Acente, büyük ilgi görüyor. Mobil uygulama aracılığıyla acenteler diledikleri yerden diledikleri zaman işlemlerini yapabiliyor, kendilerine sunulan birçok kolaylıktan faydalanabiliyor.

Sigorta sektörünün önde gelen şirketleri arasında yer alan Neova Katılım Sigorta’nın acentelerin iş süreçlerini hızlandıran yeni uygulaması hizmete girdiğinden bu yana, yaklaşık iki hafta gibi kısa bir sürede bini aşkın acente tarafından kullanılmaya başlandı.

Acenteleriyle güçlü iletişime ve yakın iş birliğine büyük önem veren Neova Katılım Sigorta, büyüme hedefleri doğrultusunda acenteleriyle birlikte yol alarak özellikle kasko, yangın ve sağlık ürünlerinde çeşitliliğini daha da genişletmeyi hedefliyor. Bu amaç doğrultusunda acentelerinin hayatını oldukça kolaylaştıran Neova Acente uygulamasını geliştiren Neova Katılım Sigorta, birçok yenilik ve kolaylığı tek bir noktada topluyor.

“Acentelerimizle birlikte yolumuza büyüyerek devam edeceğiz”

Neova Katılım Sigorta Pazarlama, Satış Genel Müdür Yardımcısı Habip Çetinkaya yaptığı açıklamada, “Türkiye’de sigorta sektörü hızlı ve yüksek büyüme oranları gerçekleştiren sektörlerden birisidir. Sektörün ülke genelinde yaygınlaşmasında temel faktörlerden biri de dağıtım kanallarıdır ki sektördeki en önemli dağıtım kanalı ise acentelerdir. Acentelerin gelecek yıllarda da sektör açısından vazgeçilmez konumunu sürdüreceğini öngörüyoruz. Bu nedenle en önemli iş ortağı olarak gördüğümüz acentelerimizin sayısını gün geçtikçe artırmaya devam ediyoruz. Kendini geliştiren, teknolojiye önem veren, müşterileri ile ilişkileri konusunda özen gösteren acentelerimiz sayesinde sektörde büyüyerek yolumuza devam ederken, gerek hizmetlerimizle gerekse sunduğumuz teknolojilerle acentelerimizin işlerini kolaylaştırmaya, dijital dönüşüm sürecinde yanlarında olmaya devam edeceğiz. Bu bağlamda Neova Acente uygulamamızı önümüzdeki süreçte daha da geliştirecek yeni özellikler de ekleyeceğiz. Dijitalleşmenin de gücünden istifade edip acentelerimiz ile sıfır hata ile müşteri beklentilerinin karşılanmasını amaç edinerek, Türk Sigorta Sektörünün öncü markalarından olmaya devam edeceğiz. Bu hedefimize birlik ve beraberlik ruhu ile acentelerimizle el ele vererek ulaşacağız.” dedi.

Uygulama acentelere neler sunuyor?

Neova Acente sayesinde Neova Katılım Sigorta’nın Türkiye geneline yayılmış acenteleri birçok kolaylıktan 7/24 faydalanabiliyor. Uygulamaya giriş yapan acenteler, hak edilen komisyonlarını anında talep edebiliyor, “Yenileme Takvimi” üzerinden poliçe yenileme tarihlerini de izleyebiliyor. Ayrıca “Talep Yönetim Sistemi” aracılığıyla diledikleri zaman diledikleri yerden talep girişi ve takibi de yapabiliyorlar. Acentelerin ulaşabildiği hizmetler bunlarla da sınırlı değil. Yine bu uygulama üzerinden üretim rakamlarına ve raporlara hızla erişebiliyor, dosya sorgulama, ihbar gibi hasar süreçlerini görüntüleyebiliyor ve müşterilerine ait hasar dosyalarına eksik evrakları kolaylıkla yükleyebiliyorlar. Böylelikle acenteler bu uygulama ile müşterilerinin taleplerini ve hasar süreçlerini kolay ve hızlı bir şekilde yönetebiliyor. Tüm bunların yanı sıra acenteler mobil uygulama üzerinden kampanyaları ve hedeflerini de takip edebiliyor.

Uygulama, “Neova Acente” ismi ile Google Play ve Apple Store üzerinden hem Android hem de iOS cihazlar için indirilebiliyor.