Bizden Haberler

KUVEYT TÜRK, TÜRKİYE'DE SİGORTA SEKTÖRÜNE GİRİYOR...

Son dönemde Dubai, Almanya ve Kazakistan’daki faaliyetleriyle dikkatleri üzerine çeken Kuveyt Türk, Türkiye’de ise sigorta sektörüne giriyor.

KUVEYT TÜRK, TÜRKİYE'DE SİGORTA SEKTÖRÜNE GİRİYOR...

Son dönemde Dubai, Almanya ve Kazakistan’daki faaliyetleriyle dikkatleri üzerine çeken Kuveyt Türk, Türkiye’de ise sigorta sektörüne giriyor. 2008’in sonlarında Haliç Sigorta adıyla kurulan ve sonradan ismi Neova Sigorta olarak değiştirilen şirketin kuruluş aşaması tamamlandı. Şirketin yönetim ve idari kadrosunun yanı sıra, gerekli yasal prosüdürleri tamamlayan şirket, 2010’a kalmadan faaliyete geçmeyi planlıyor. 2009’un başında genel müdürlüğe getirilen Özgür Bülent Koç, 2 Aralık itibariyle Hazine’den ruhsat aldıklarını belirterek, “Bu ayın üçüncü haftasına kadar poliçe kesmeye başlarız” diyor.

Şirketin yönetim kurulu ve üst yönetimi de belirlenmiş. Genel müdür Koç’un dışında iki genel müdür yardımcısı, dört birim müdürü ve beş bölge müdürü görevlerinin başında. Önümüzdeki günlerde teknik ve hasardan sorumlu olacak iki müdür daha aralarına katılacak. Acente sayısı ise 100’e ulaşmış. Ayrıca Kuveyt Türk şubeleri de Neova’nın acentesi olarak çalışacak.

Genel müdür Koç, şirketin Haliç olan isminin Neova olarak değiştirilmesini ise şöyle açıklıyor: “Şirketimizin Orta Asya başta olmak üzere uluslararası alanda faaliyet göstermek gibi bir amacı var. Bu hedefe göre Haliç çok yerel bir isim olarak kalıyordu. Ayrıca bazı patent sorunları oldu. İnternetteki com, com.tr gibi alan adları önceden alınmıştı. Onun için yeni bir isim seçme kararı aldık. Neo da Latincede ‘yeni’ anlamına geliyor. Oradan yola çıkıldı. Başka bir anlamı yok.”

Elementer branşında faaliyet gösterecek şirketin kısa vadede emeklilik şirketi kurma düşüncesi yok.