Bizden Haberler
Katılım Reasürans Fonu Teşekkür Mesajı
Katılım Sigortacılığı Derneği Başkanı ve Neova Sigorta Genel Müdürü Sn. Özgür B. Koç, geçtiğimiz hafta sonu kurulacağı açıklanan “Katılım Reasürans Fonu” ile ilgili teşekkür mesajı yayınladı...
17.06.2020
Devamı
Trafik Sigortası Nedir, Ne Değildir?
Öncelikle ve mutlaka zorunlu trafik sigortanızı tabii ki yaptırmalısınız. Alkollü araç kullanmamalı, kullandığınız araca göre yeterli ehliyete sahip olmalı ve istiap haddini aşmamalısınız. Tüm hususlara dikkat etmiş olsanız da, trafik sigortanız zararı karşılamayacak ya da yeterli olmayacaktır.
29.05.2020
Devamı
Hasar olmazsa prim iade
Neova Sigorta Genel Müdürü Özgür Bülent Koç, katılım sigortacılığının en önemli özelliğinin bakiye iadesi olduğunu ve iadelerin başladığını belirterek, “Toplamda 50 bin kişiye 5 milyon prim iadesi yaptık. Ortalama sigortalı başına 100 lira ödedik. İadeler de daha çok kasko ve konut sigortalarında oluyor” dedi.
18.11.2019
Devamı
Bina tamamlamaya devlet desteği
NEOVA Sigorta Genel Müdürü Özgür Bülent Koç, bina tamamlama sigortası için devlet desteğine ihtiyaç olduğunu söyledi.
25.03.2019
Devamı
Katılım sigortacılığında yüzde 70’lik üretim artışı
Katılım sigortacılığında geçen yıl 2 milyar 159 milyon lirası hayat dışı ve 72 milyon lirası hayat sigortası olmak üzere, toplam 2 milyar 231 milyon liralık prim üretimi gerçekleştirildi. Branşlar arasında en yüksek üretim 1 milyar 330 milyon lirayla zorunlu trafik sigortasından gelirken, ikinci sırayı 290 milyon lirayla kasko sigortası aldı. Şirketler bazında bakıldığında Neova Sigorta 1 milyar 304 milyon lirayla hayat dışında liderliğini sürdürdü. Hayat sigortacılığında ise Katılım Emeklilik 42,5 milyon lirayla liderlik pozisyonunu korudu. Prim üretimi 2017’ye göre yüzde 70 arttı.
22.02.2019
Devamı
SBM Yönetim Komitesi'nin Yeni Başkanı Özgür Bülent Koç Oldu
Neova Sigorta Genel Müdürü Özgür B.Koç yenilenen SBM Komitesinin Başkanı Oldu.
03.01.2019
Devamı
Özgür Bülent Koç: Sigortacılık kaos zamanlarında da ülkenin güvencesi
Sigorta Dünyası’nın son sayısında “Konuk” bölümümüzü Neova Sigorta Genel Müdürü Özgür Bülent Koç’a ayırdık… Ekonomideki kaos ve dalgalanma dönemlerinde birçok sektörün olumsuz etkilendiğini ve bundan müşterilerin de zarar görebildiğini belirten Koç, sigortacılığınsa birçok sektöre nazaran çok iyi durumda olduğunu ve müşteriyi zor durumda bırakacak hiçbir aksiyona başvurmadığını söylüyor: “Sektörün Likit pozisyonu iyi olduğu için, hasarlar zamanında ödeniyor, hizmette aksama yaşanmıyor ve primlerde ciddi bir artış yapılmıyor. Yani sektör müşterilerine karşı asla mahcup duruma düşmüyor. Başka sektörlerdeki zorlukları biliyoruz. Sigortacılıkta ise müşteriyi mağdur edecek en ufak bir önlem yok; bu da gurur verici bir şey. Zaten sigortacılık aslında böyle kaos zamanlarında ülkenin güvencesi olabilen sektörlerin başında geliyor…”
04.12.2018
Devamı
Katılım sigortacılığı konvansiyonelden hızlı büyüyecek
Neova Sigorta Genel Müdürü Özgür Bülent Koç, katılım sigortacılığı bilincinin her geçen gün arttığını ve 6 aylık sonuçlarda 1 milyar lirayı aşan üretimin, yıl sonunda 2.5 milyar liraya yaklaşabileceğini söyledi. Koç, uzun vadede katılım sigortacılığını hem pazar payı hem de üretim hacmi olarak konvansiyonel şirketler pazarıyla başa baş pozisyona gelmesini beklediğini de sözlerine ekledi.
14.09.2018
Devamı
Haber Türk Bakış Programı
Bakış'ta Noyan Doğan'ın konuğu Neova Sigorta CEO’su Özgür Bülent Koç ile klima sigortacılığı konuşuldu.
02.04.2018
Devamı
Katılım sigortası satacak acenteye e-eğitim zorunlu
Katılım sigortacılığında yeni dönem, ilgili yönetmeliğin 20 Aralık'ta yürürlüğe girmesiyle başladı. Bu tür sigorta çeşitlerini satacak şirket ve acentelerin yeni düzenlemeler yapması gerekiyor.
03.01.2018
Devamı
NEOVA "ONLINE" TAKİPTE HASARI DAHA HIZLI ÖDEYECEK!
Neova Hasarın İhbarından, Ödenmesine kadar olan süreci "Hasar Online" Uygulaması ile Digital ortama Taşıdı...
19.01.2017
Devamı
SİGORTALI DERGİSİ - RÖPORTAJ
Sigorta sektörünün hem karlılık hem büyüme anlamında olumlu bir yıl geçirdiğini ifade eden Neova Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Levent Oruç, “Sigorta şirketlerinin devamlılığını sağlayan en önemli unsur hasardır. Hasara gereken hassasiyeti ve düzeni gösterirseniz bunun size mutlaka dönüşü olur” dedi.
08.01.2014
Devamı
DÜNYA GAZETESİ - RÖPORTAJ
Genel Müdürümüz Özgür KOÇ'un Dünya Gazetesinde yayınlanan röportajı
04.12.2013
Devamı
DÜNYA GAZETESİ - RÖPORTAJ
Genel Müdür Yardımcımız Sn. Oğuz KARAHANÇER'in Dünya Gazetesinde Yayınlanan Röportajı
11.10.2013
Devamı
NEOVA ACENTELERİ DÜNYA'NIN DÖRT BİR YANINDA...
Neova Sigorta 2012 yılında 150'yi aşkın Acenta katılımcıyla dünyanın dört bir yanına seyahate çıktı. Nisan ve Mayıs aylarında yapılan seyahatlerde hem gezen hem de alışveriş yapan acentelerin keyifleri yerindeydi.
06.06.2013
Devamı
FAİZSİZ SİGORTACILIKTA SİGORTALILAR KÂRA ORTAK, ZARARI SERMAYEDER KARŞILIYOR.
Neova Sigorta CEO'su Özgür KOÇ sektörün deneyimli muhabirlerinden Alp SÜER'in sorularını yanıtladı.
27.03.2013
Devamı
HEM EĞİTİME, HEMDE DOĞAYA KATKI NEOVA'DAN..
Sosyal sorumluluk kapsamında Kayseri’de hayata geçirilen projede Sarıoğlan ilçesinde 90 dönümlük araziye badem ve ceviz fidanı diken NEOVA SİGORTA Bu ağaçlardan elde edilecek geliri ise sürekli olarak öğrencilere burs olarak dağıtacak...
15.03.2013
Devamı
YENİ ÜRÜNLER İLE TÜKETİCİNİN DİKKATİNİ ÇEKECEĞİZ...
Neova Genel Müdürü Özgür Koç, 2012'de yüzde 33 büyümeyi, hem teknikte, hem de toplamda kâra geçmeyi beklediklerini belirterek,"Yeni yılda sektörde ilk defa duyacağınız birkaç ürün çıkartarak tüketicinin dikkatini çekmeyi planlıyoruz dedi.
25.12.2011
Devamı
SİGORTA ŞİRKETLERİ İÇİN BANKA VE SİGORTA MUAMELELERİ VERGİSİNDE ÖZELLİK ARZ EDEN DURUMLAR
Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi (BSMV) bankaların, bankerlerin ve sigorta şirketlerinin mükellefi olduğu bir Gider Vergisidir.
01.08.2010
Devamı
NEOVA MARKASI ALTINDA YAPILAN ÇALIŞMALAR İNCELENDİ...
Şirketimizin tüzel kişilerden oluşan tüm ortaklarının ana hissedarı, grubumuzun çatı Şirketi ve bölgesinin en büyük finans kurumu olan Kuwait Finance House'un (KFH) Başkanı Mr. Al-Mukhaizeem, beraberindeki heyetle Şirketimizi 22 Temmuz 2010'da ziyaret etmiş ve Neova markası altında yapılan çalışmaları incelemiştir.
28.07.2010
Devamı
SİGORTA VE EMEKLİLİK ŞİRKETLERİNİN YENİ HEDEFİ FAİZE DUYARLI KESİM
Gelire endeksli senetler gibi faizsiz enstrümanlara yatırım yapan fonları çıkaran emeklilik şirketi sayısı artıyor. Yakın gelecekte Türkiye'de hayat dışı branşta da faizsiz sigortacılığın başlaması bekleniyor.
08.04.2010
Devamı
NEOVA SİGORTA İLK POLİÇESİNİ KESTİ...
Kuruluş çalışmalarını tamamlayarak Hazine Müsteşarlığından gerekli izinleri alan Neova Sigorta, 16 Aralık 2009 itibariyle poliçe düzenlemeye başladı.
17.12.2009
Devamı
KUVEYT TÜRK, TÜRKİYE'DE SİGORTA SEKTÖRÜNE GİRİYOR...
Son dönemde Dubai, Almanya ve Kazakistan’daki faaliyetleriyle dikkatleri üzerine çeken Kuveyt Türk, Türkiye’de ise sigorta sektörüne giriyor.
06.12.2009
Devamı