Hakkımızda

Kurumsal Profil

Neova Katılım Sigorta, güçlü sermaye yapısı, dinamik ve donanımlı kadrosu ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Türk sigorta sektöründe 14’üncü yılını dolduran Neova Katılım Sigorta, 2022 yılının ardından 2023’e güçlü sermaye yapısı, dinamik ve donanımlı kadrosu ve Kuveyt Türk Katılım Bankası’ndan aldığı güç ile giriş yaptı. Türkiye’de Katılım Sigortacılığı’nın gelişmesine öncülük eden ve bu alandaki en iyi uygulamalara imza atmaya devam eden Neova Katılım Sigorta müşteri odaklı yaklaşımı ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Müşterilerine en iyi hizmeti verebilmek için yurt çapında 11 bölge müdürlüğü, 3 katılım bankasına ait toplam 831 banka şube acenteliği, 3.156 adet yurt çapında yaygın acente ve 63 broker kanalıyla şirketimiz 30 Haziran 2023 itibari ile 2023 yılındaki üretimini 4,6 milyar TL ile sonuçlandırmaya muvaffak olmuştur. Türkiye’nin ilk katılım sigorta şirketi Neova Katılım Sigorta, ilk 6 ay sonu itibarıyla Türkiye’de hayat dışı sigorta şirketleri içerisinde %2,50 seviyesinde pazar payına sahip olmuştur. Gelecek dönemlerde de paydaşlarının ihtiyaç ve beklentilerini tatmin edebilecek seviye ve kalitede ürün ve hizmetler temin ederek; tüm çalışan, iş ortakları ve nihai olarak toplum ile hep birlikte kazanmayı amaç edinmektedir.

Misyonumuz

Ülkemizde sigorta bilincini artırarak, ortaklarımız, çalışanlarımız ve acentelerimiz ile birlikte, sıfır hata ile müşteri beklentilerinin karşılanmasını amaç edinerek, Türk Sigorta Sektörünün en iyi markası olmak.

Vizyonumuz

Adaletli, şeffaf, güvenilir, yenilikçi ve dinamik kurumsal değerlerimiz ile kaliteli hizmeti ve sorumluluğu, müşterilerine, tedarikçilerine ve topluma sağlamak.