Kuveytli dev, faizsiz sigorta ile büyüyecek

a a a
Sayfayı Yazdır
Kuveytli dev, faizsiz sigorta ile büyüyecek
Tarih: 13 Ekim 2010 - Çarşamba

Kuwait Finance House (KFH) ve Turkapital Holding'in ortak yatırımı Neova Sigorta, teknik kâr payı uygulamasını hayata geçiriyor.

Şirket, böylece sigortaya soğuk bakan çevrelerin de ilgisini çekmeyi hedefliyor. Dün bir basın toplantısı düzenleyen şirketin Genel Müdürü Özgür Bülent Koç, firmanın Türkiye'nin önemli bir markası olup bölge ülkelerine yayılmayı öngördüğünü söyledi. Bir yılını doldurdukları eylül ayı itibarıyla Neova'nın 44 milyon liralık prim ürettiğini ifade eden Koç, "2010 sonunda toplam 300 acente ve 2 banka acenteliğiyle 65 milyon TL prim üretmek istiyoruz. 2011 için de acente sayısını 400, prim üretimini 100 milyon lira olarak belirledik. 2014 sonunda ise 500 acente ve 5 banka acenteliğiyle 300 milyon liraya ulaşmayı amaçladık." dedi.

Geleceğin sigortacılığı konsepti altında sigortaya sıcak bakmayan çevrelerin ilgisini çekmeyi amaçladıklarını kaydeden Koç, "Sigortada alınan ve satılan pek çok ürün var. Sektörde tüketici oranı da fazla. Fakat görüyoruz ki sigorta alma alışkanlığı pek yok. Bireysel Emeklilik Sistemi'nde bu bir nebze olsun aşıldı. Neova da geliştirdiği yeni konsept ile sigortayı benimsemeyenler için teknik kâr payı uygulamasını hayata geçirecek." diye konuştu. Neova Sigorta Başkanı Fawaz Al-Issa ise 5 yıl içinde Türkiye merkezli önemli bir marka haline gelmek istediklerini aktardı.

http://www.zaman.com.tr/ekonomi_kuveytli-dev-faizsiz-sigorta-ile-buyuyecek_1039495.html

Kaynak: Zaman

DİĞER HABERLER

http://www.neova.com.tr/upload/images/basin-odasi.jpg