Geleceğin
Sigortacılığı

BASIN ODASI

KUVEYT TÜRK, TÜRKİYE'DE SİGORTA SEKTÖRÜNE GİRİYOR...

Son dönemde Dubai, Almanya ve Kazakistan’daki faaliyetleriyle dikkatleri üzerine çeken Kuveyt Türk, Türkiye’de ise sigorta sektörüne giriyor. 2008’in sonlarında Haliç Sigorta adıyla kurulan ve sonradan ismi Neova Sigorta olarak değiştirilen şirketin kuruluş aşaması tamamlandı. Şirketin yönetim ve idari kadrosunun yanı sıra, gerekli yasal prosüdürleri tamamlayan şirket, 2010’a kalmadan faaliyete geçmeyi planlıyor. 2009’un başında genel müdürlüğe getirilen Özgür Bülent Koç, 2 Aralık itibariyle Hazine’den ruhsat aldıklarını belirterek, “Bu ayın üçüncü haftasına kadar poliçe kesmeye başlarız” diyor.

Şirketin yönetim kurulu ve üst yönetimi de belirlenmiş. Genel müdür Koç’un dışında iki genel müdür yardımcısı, dört birim müdürü ve beş bölge müdürü görevlerinin başında. Önümüzdeki günlerde teknik ve hasardan sorumlu olacak iki müdür daha aralarına katılacak. Acente sayısı ise 100’e ulaşmış. Ayrıca Kuveyt Türk şubeleri de Neova’nın acentesi olarak çalışacak.

Genel müdür Koç, şirketin Haliç olan isminin Neova olarak değiştirilmesini ise şöyle açıklıyor: “Şirketimizin Orta Asya başta olmak üzere uluslararası alanda faaliyet göstermek gibi bir amacı var. Bu hedefe göre Haliç çok yerel bir isim olarak kalıyordu. Ayrıca bazı patent sorunları oldu. İnternetteki com, com.tr gibi alan adları önceden alınmıştı. Onun için yeni bir isim seçme kararı aldık. Neo da Latincede ‘yeni’ anlamına geliyor. Oradan yola çıkıldı. Başka bir anlamı yok.”

Elementer branşında faaliyet gösterecek şirketin kısa vadede emeklilik şirketi kurma düşüncesi yok.

Ekonomist Online

6 Aralık 2009 - Pazar

Diğer Haberler

 • SİGORTALI DERGİSİ - RÖPORTAJ

  8 Ocak 2014

  Sigorta sektörünün hem karlılık hem büyüme anlamında olumlu bir yıl geçirdiğini ifade eden Neova Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Levent Oruç, “Sigorta şirketlerinin devamlılığını sağlayan en önemli unsur hasardır. Hasara gereken hassasiyeti ve düzeni gösterirseniz bunun size mutlaka dönüşü olur” dedi.

  Devamı
 • DÜNYA GAZETESİ - RÖPORTAJ

  11 Ekim 2013

  Genel Müdür Yardımcımız Sn. Oğuz KARAHANÇER'in Dünya Gazetesinde Yayınlanan Röportajı

  Devamı
 • FAİZSİZ SİGORTACILIKTA SİGORTALILAR KÂRA ORTAK, ZARARI SERMAYEDER KARŞILIYOR.

  27 Mart 2013

  Neova Sigorta CEO'su Özgür KOÇ sektörün deneyimli muhabirlerinden Alp SÜER'in sorularını yanıtladı.

  Devamı
 • HEM EĞİTİME, HEMDE DOĞAYA KATKI NEOVA'DAN..

  15 Mart 2013

  Sosyal sorumluluk kapsamında Kayseri’de hayata geçirilen projede Sarıoğlan ilçesinde 90 dönümlük araziye badem ve ceviz fidanı diken NEOVA SİGORTA Bu ağaçlardan elde edilecek geliri ise sürekli olarak öğrencilere burs olarak dağıtacak...

  Devamı
 • YENİ ÜRÜNLER İLE TÜKETİCİNİN DİKKATİNİ ÇEKECEĞİZ...

  25 Aralık 2011

  Neova Genel Müdürü Özgür Koç, 2012'de yüzde 33 büyümeyi, hem teknikte, hem de toplamda kâra geçmeyi beklediklerini belirterek,"Yeni yılda sektörde ilk defa duyacağınız birkaç ürün çıkartarak tüketicinin dikkatini çekmeyi planlıyoruz dedi.

  Devamı