Ceviz Ve Badem Ağaçlarının Geliri Öğrencilere Burs Olarak Dağıtılacak

a a a
Sayfayı Yazdır
Ceviz Ve Badem Ağaçlarının Geliri Öğrencilere Burs Olarak Dağıtılacak
Tarih: 15 Mart 2013 - Cuma

Neova Sigorta, gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamındaKayseri'de hayata geçirdiği projeyle hem eğitime hem de doğal hayata katkıda bulunuyor. Neova Sigorta, Sarıoğlan ilçesinde 90 dönümlük araziye badem ve ceviz fidanı dikti. Bu ağaçlardan elde edilecek gelir ise öğrencilere burs olarak dağıtılacak.

Neova Sigorta, destek verdiği sosyal sorumluluk projesiyle Kayseri Sarıoğlanilçesinde yer alan 90 dönümlük araziye ceviz ve badem fidanları dikerek bölgenin yeşil dokusunun arttırılmasını sağladı. Bölgeye dikilen bu ağaçların sonrasında ceviz ve bademlerden elde edilecek ekonomik değer ise Sarıoğlan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve kaymakamlıkça oluşturulan sosyal yardım fonuna aktarılarak, çevredeki muhtaç öğrencilere eğitim bursu olarak verilecek.

Sarıoğlan ilçesindeki fidan dikim törenine katılan Neova Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Oğuz Karahançer, yaptığı konuşmada, "Gerçekleştirdiğimiz bu sosyal sorumluluk projesiyle aynı anda hem doğal hayata fayda sağlamayı hem de eğitime destek olmayı amaçlıyoruz. Amacımız sürdürülebilir bir dünya için hayatın her alanında daha sorumlu ve çevresine olumlu katkı sağlayan bir marka olmak" diye konuştu.

Karahançer, projenin, Neova Sigorta'nın sosyal sorumluluk alanında süreklilik gösteren projelerinin devamı niteliğinde olduğunu sözlerine ekledi.

Fidan dikimine ilçe kaymakamı, daire müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: CİHAN

DİĞER HABERLER

http://www.neova.com.tr/upload/images/basin-odasi.jpg